¨

Jak účinně provonět skříň?

31.1.2022

Asi to znáte – čerstvě vyprané, voňavé prádlo uložíte do skříně, když si ho ale chcete za pár dní vzít na sebe, vůně je tatam. Pokud máte navíc starou skříň, prádlo do sebe může navíc natáhnout i nepříjemné zatuchlé pachy a v takovém stavu už ho můžete hodit rovnou zpátky do pračky. Přinášíme vám několik jednoduchých triků, jak ve své skříni udržet prádlo dlouho voňavé.

Časté větrání a čistota je základ

Aby vám prádlo dlouho vydrželo svěží, je důležité dbát na teplotu a vlhkost v celé místnosti. Nevětrané prostory jsou náchylné k tvorbě plísní, oblečení byste tak měli pravidelně (alespoň dvakrát ročně) ze skříně vyndat a provětrat. Do skříně pak můžete umístit domácí osvěžovač, které vám prádlo krásně ovoní. Osvěžovače seženete buď v drogerii, nebo si je můžete snadno vyrobit i doma.

Bylinné sáčky s vaší oblíbenou vůní

Mezi velice oblíbené rostliny, které se používají k provonění šatníku, patří sušená levandule. Její vůně navíc účinně odpuzuje šatní moly. Stačí její nadrcené květy nasypat do látkového pytlíku z prodyšného materiálu a zavěsit v šatní skříni. Je ale i řada dalších bylin, které vám zajistí příjemnou vůni a svěžest vašeho prádla.

Můžete využít také sušené listy rozmarýnu, máty nebo mařinky. Použít je můžete buď v pytlíčcích samostatně, nebo jako směs. K provonění šatníku se také výtečně hodí sušená kůra citrusů (pomeranče nebo citrónu) nebo celý sušený plod, do kterého je zapíchán hřebíček. Oblíbenou možností jsou také kdoule. Další variantou je cedrové dřevo z himalájského cedru (Cedrus deodara). Všechny tyto vůně můžete také pořídit ve formě esenciálních olejů.

Nejlepší pohlcovače pachů? Bambus a jedlá soda

Mezi nejlepší likvidátory pachů patří bezesporu dřevěné uhlí z bambusu a jedlá soda. Bambusové uhlí v sáčcích vás navíc zbaví přebytečné vlhkosti a zabraňuje tak vzniku plísní a přemnožení bakterií. Hodí se tak nejen do šatních skříní, ale také například do bot.

Jedlá soda pak patří k nepostradatelným pomocníkům v každé domácnosti. Výborně totiž pohlcuje pachy, a když ji doplníte o pár kapek svého oblíbeného esenciálního oleje a postavíte ji ve skleničce do skříně, v mžiku si ji krásně provoníte. Jedlou sodu také můžete smíchat s vodou a několika kapkami esenciálního oleje, vytvořit z ní lepkavou kaši, naplnit s ní formičky na led a nechat přes noc vyschnout. Pak už jen stačí vyklopit a máte hotovo. Vzniklé voňavé tvary pak vhodně umístěte do skříně i po celém domě a obklopte se svou oblíbenou vůní.

Teď už tedy víte, jak si udržet prádlo ve skříni svěží a voňavé co nejdéle. A pokud hledáte tu pravou šatní skříň, která by perfektně doplnila váš interiér, prohlédněte si naši akční nabídku. Naše prostorné skříně jsou vyrobeny z kvalitních materiálů s důrazem na detail. Stačí si vybrat tu svou.

picture

Autorka článku

Lenka Kulková Mikulíková

Marketing a velkoobchodní spolupráce

obchod@nabytek-mikulik.cz

Mob.: +420 773 626 908

Zútulněte si svůj domov kvalitním nábytkem od českého výrobce. Každý kousek je detailně opracován a vznikl v dílně jihomoravské rodinné firmy s dlouholetou tradicí. U nás seženete nábytek do ložnice, do haly i do kuchyně.

Vyberte si nábytek z naší akční nabídky

Dvoulůžka SMART nyní za zvýhodněnou cenu! 10% SLEVA na všechny dekory!

Prohlédnout akce