¨

Projekt MiniBYT

Chtěli bychom Vám představit náš absolutně nový projekt roku 2023 – MiniByt.

Vzhledem k současné společenské situaci, k vysokým úrokovým sazbám a trendům na trhu nemovitostí, přicházíme s nabídkou vybavení malometrážního bydlení naším sortimentem nábytku od A až po Z. Naší předností je to, že vyrábíme kompletní sortiment bytového nábytku a dokážeme tak nabídnout a zařídit jakékoliv bydlení od předsíně po kuchyni, ložnici, pracovnu, obývací a dětský pokoj.

Při výrobě používáme výhradně kvalitní DTD desky o síle 18 a 25 mm, ABS hrany a kování od předních českých a evropských výrobců, např. Hettich s prodlouženou a Blum s doživotní zárukou. 

Nábytkové dílce zpracováváme na nejnovějších nábytkářských technologiích řízených počítačem: NC a CNC centrum, olepovací centrum.

 

 

Zařízení MiniBytu v sobě nese hned několik výzev jak efektivně, prakticky, a přitom s ohledem na individuální potřeby toho, kdo v něm bydlí, dostat na malý prostor vše tak, aby se v něm člověk cítil dobře. My jsme při návrhu dispozice, výběru materiálu i typu produktů spolupracovali s mladou designérkou Gabrielou. Tento první MiniByt navrhla pro mladý pár lidí, který spolu začíná žít.

Když si prohlédnete celý prostor, důležitá je určitě barevnost, kterou jsme zvolili. Bílá je standardně vnímána jako studená barva, ale my jsme spojením bílé barvy a světlé přírodní dřeviny dosáhli prosvětlení a optického zvětšení malého prostoru. Proto tato kombinace dekoru bílá + dub natur.

Protože jsme v bytě o rozloze 22 m2, jsou pro nás velmi důležité úložné prostory, kam člověk uklidí vše, co potřebuje. Když začneme v prostoru ložnice u dvoulůžka: tady jsme zvolili typ dvoulůžka AURA v šíři 160 cm s lamelovými rošty a velkým úložným prostorem, přístupným od nohou. Ze skříní, kterých v našem sortimentu máme desítky variant a provedení, jsme zvolili model skříně MIA XL s posuvnými dveřmi a velkorysými úložnými prostory. Volba na ni padla z důvodu posuvných dveří, které šetří prostor v místnosti oproti skříním s klasickým otvíráním. Samozřejmostí je u dveří dotah a tlumení.

Tady v tomto bytě ukazujeme model skříně MIA XL, dvoulůžko AURA, šíře 160 cm, ale máme v sortimentu i další rozměrové řady, které jsou vhodné zase do trošku větších bytů a prostor. U tohoto MiniBytu chceme ukázat, že naším sortimentem, který je velmi bohatý na modely i dekory, dokážeme kompletně vybavit jakoukoliv nemovitost, od maličkého bytu po velký byt či dům.

 

Protože tento MiniByt neměl stavebně rozdělený prostor na odpočinkovou a pracovní část, ukazujeme v něm, jak prakticky a jednoduše dokážeme z našich materiálů byt opticky rozdělit, aby si pár, který tady bude bydlet, mohl dopřát i svůj čas osobního soukromí, když to bude potřebovat. V této části obýváku a kuchyně jsme chtěli opět maximálně získat úložné prostory a zároveň zachovat byt vzdušný a prostorný. Proto jsme zvolili komody TARA pro uložení věcí do zásuvek a police na zeď, které na rozdíl od klasických obývacích stěn zajistí volnost, světlost, vzdušnost, a přitom poskytnou úložné prostory. Komody TARA jsou bezúchytkové, čisté bílé linie. Jejich zásuvky jsou na kuličkových plnovýsuvech.

 

Do obývací části jsme vybrali sedací soupravu Denisa, která je rozkládací, určená pro každodenní spaní. Nabízí tak současně další místo pro spaní například ro návštěvu, která k páru přijede. Současně je v ní už zabudovaná USB nabíječka, takže i my v nábytkářském oboru jdeme společně vpřed s těmito chytrými technologiemi a dostáváme je do nových modelů nábytku. Další úložný prostor se skrývá v taburetu Denisa.

A tady do kuchyně, která bývá a je srdcem každého domova, byla opravdu výzva dostat sem na malý prostor vše, jak má být. Každá správná moderní kuchyně má mít své pracovní logické zóny:

Zónu pro 1) zásoby, 2) ukládání, 3) mytí, 4) přípravu, 5) vaření. A to vše se nám podařilo sem krásně prakticky, a přitom esteticky zakomponovat. Efektivně tak využíváme každý centimetr plochy kuchyně a máme k dispozici dostatečné úložné prostory, prostor na přípravu jídel nejen pro pár, ale případně i pro návštěvy. Je to plnohodnotná kuchyně s vestavnými elektrospotřebiči v plném komfortu, jaký bývá ve velkých bytech či rodinných domech.

Celý byt a také kuchyně je sladěna v kombinaci bílé a dubu natur a protože jsme chtěli i maličko využít nejen plochy, ale také stěn k optickému zvětšení prostoru, využili jsme na dvě stěny naše nové ONMI panely. Ty dodávají interiéru jak akustickou službu, tak opticky zvyšují celý prostor obýváku a kuchyně. Konkrétně jsme zvolili dekor ONMI panelů dub natur.

Celý sortiment dekorů najdeme na www.on-mi.cz

 

Inspirujte se s námi na téma "Jak vybavit nízkometrážní byt." 

Přinášíme Vám několik různých vizualizací, videí ale také realizaci jednoho takového nízkometrážního bytu. 


Vybavte u nás váš malý byt:

 

obrázek obrázek obrázek
obrázek
obrázek obrázek