¨

Proč je lepší navštívit prodejnu nábytku, než nakupovat přes internet?

30.9.2021

Dnešní doba je úžasná: pomocí počítače nebo mobilu a internetového připojení si můžeme objednat pizzu, nový svetr, motorku i jídelní stůl, aniž bychom vstali z postele. Ušetříme čas, fyzické síly, často i peníze. Online nakupování ale není vždycky tím nejlepším řešením, a při výběru nábytku to platí dvojnásob.

Monitor, nebo vlastní oči?

Představte si situaci, kdy vybavujete nový byt či dům a potřebujete do něj koupit skříně. Vypadá to jednoduše –⁠ stanovíte si potřebné rozměry, výšku, styl i dekor, začnete googlovat, najdete firmu s dobrými referencemi, vyberete, objednáte, zboží vám přivezou až před práh, složíte, pokocháte se, uvedete do provozu. Nebo to možná bude jinak: skříň vám sice dovezou v požadovaném odstínu i provedení, ale naživo vypadá úplně jinak, než jak jste si ji představovali, navíc neladí k ostatnímu nábytku v místnosti. Co teď? Buďto se smíříte s tím, že nová skříň tak docela neodpovídá vašim požadavkům, nebo ji budete složitě a nákladně vracet, abyste vzápětí museli vybírat jinou.

Je vzniklá situace chybou prodejce? Není, dodal kvalitní zboží dle objednávky. Vina ale není ani na vaší straně. Problém je někde uprostřed: barvy na monitoru působily zkresleně, jak bude vypadat výrobek v prostoru, jste logicky jen odhadovali. Problém byl zkrátka v tom, že jste neměli šanci si vybraný produkt důkladně prohlédnout, osahat, srovnat s ostatními.

Osobní kontakt nic nenahradí (u lidí ani u nábytku)

Nový nábytek většina lidí nenakupuje každý rok. Kvalitní postele i skříně často vydrží celé dekády, než přijde čas vyměnit je za novější model. Tomu by měla odpovídat i pečlivost při jejich výběru: nechcete se přece desítky let dívat na něco, co se vám nelíbí a den po dni vám připomíná špatný výběr.

Spojte tedy při nákupu domácího vybavení výhody moderních technologií se starým dobrým postupem. Nemusíte náhodně objíždět všechny prodejny nábytku v okrese, vyhledejte si na internetu jejich webové stránky, abyste zjistili, jestli nabízejí, co hledáte, přečtěte si, co o obchodu a kvalitě prodávaných produktů říkají ostatní nakupující, telefonicky si ověřte dostupnost vyhlídnutých kousků a vyrazte na prohlídku přímo do obchodu či provozovny. Nábytek Mikulík v tomto kroku vyniká unikátní sítí partnerských prodejen, které najdete po celé České republice.

Na místě pak uvidíte předem vybraný nábytek v plné kráse se všemi klady i zápory. Vyzkoušíte si jeho funkčnost, uděláte si představu o kvalitě provedení, abstraktní čísla výšky a šířky uvidíte převedené do reálných tvarů, prohlédnete si všechny nabízené dekory a varianty.

Kromě toho můžete hned na místě probrat všechny svoje dotazy s odborníkem. Ten by vám sice poradil i po telefonu nebo e-mailu, ale tváří v tvář se dozvíte více zajímavých informací za kratší dobu. A když si vzpomenete na osmou otázku, nebudete se muset cítit trapně nebo provinile, což se o psaní osmého e-mailu asi říct nedá. Tímto způsobem navíc minimalizujete riziko vzniku nedorozumění, informačních šumů nebo zpráv zapadnutých do spamu. A ještě jedna důležitá věc: při nákupu online se ochudíte o krásnou, specifickou vůni prodejen s nábytkem.

Suma sumárum: nábytek je z mnoha důvodů lepší vybírat přímo na prodejně. Chápeme ale, že ne vždycky to jde. Pokud je pro vás cestování obtížné nebo máte jiný důvod, proč raději nakupovat online, jistě oceníte možnost zobrazení nábytku ve 3D, které vám usnadní výběr.

picture

Autorka článku

Lenka Kulková Mikulíková

Marketing a velkoobchodní spolupráce

obchod@nabytek-mikulik.cz

Mob.: +420 773 626 908

Zútulněte si svůj domov kvalitním nábytkem od českého výrobce. Každý kousek je detailně opracován a vznikl v dílně jihomoravské rodinné firmy s dlouholetou tradicí. U nás seženete nábytek do ložnice, do haly i do kuchyně.

Vyberte si nábytek z naší akční nabídky

Obývací stěna ADEL nyní za zvýhodněnou cenu! 10% SLEVA v dekoru dub natur!

Prohlédnout akce